Z naší nabídky

Tankové pivo

Přímo z pivovaru Staropramen k Vašemu stolu u nás v restauraci. Pivo z tanku nepřijde na své cestě až k Vám do sklenice do kontaktu se vzduchem nebo jiným plynem. Je stále studené, má správný říz, není přesycené ani zvětralé.

Pivovar Staropramen
 • Ležák 11° Staropramen alk. 4,7%
  Zlatavě-jantarová připravená z kombinace 7 druhů chmelů a 3 druhů sladů. Vyvážená chuť s vyladěnou výraznější hořkostí.
Sudové pivo
Smíchovský výběr
 • Extra chmelená 12° ležák alk. 5,2%
  Opravdu hořká dvanáctka, která získala svou výraznou chuť díky pětinásobnému chmelení za použití žateckého poloraného červeňáku.
Domácí těstoviny
Vlastní výroba

Veškeré těstoviny, které podáváme v našich Šenkýrnách jsou vlastní výroby přímo z naší kuchyně v restauraci Pražanka.

Z naší vinotéky
Vinařství Volařík

Víno je náš život. Naučili jsme se rozeznávat jedinečnou povahu každé odrůdy a starostlivě ji respektovat v každém kroku pěstování i zpracování.

Z naší vinotéky
Vinařství Kadrnka

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Při výrobě vína klademe důraz na veškeré práce ve vinici. Minimalizujeme chemické zásahy, vyznáváme šetrný přístup ke keři, hroznu a vínu celkově v duchu integrované produkce. Vsadili jsme na vlastní vinice ve viničních tratích Liščí vrch, Ořechová hora, Staré a Za Turoldem, kde se snažíme produkovat kvalitní fyziologicky zralý hrozen, který známe po celou dobu jeho vývoje. Jen tehdy víme, co od něj můžeme očekávat při dalším zpracování.

Sudové pivo

Pivovar Muflon patří k největším pražským minipivovarům. Kolem pivovaru můžete narazit na volně žijící muflony z kunratického lesa, odkud je odvozen název.

Kunratický pivovar
 • Muflon - Albín ALE 11° alk. 4,0%
  Plné svrchně kvašené pivo, nefiltrované a nepasterováno. Chuť sladová, lehce bylinná a ovocná, trochu medová. Střední říz, střední plnost těla. Hořkost je střední, doznívání delší, sladové, lehce bylinné, citrusové kůry, trochu obilné.
Sudové pivo
Pivovar Ostravar
 • Černá Barbora 13° alk. 5,1%
  Černou Barboru nechávají dozrát za studena v ležáckých tancích, aby získala svou příjemně sladovou, karamelově-kávovou chuť a barvu temnější než černou.
Z naší vinotéky
Vinařství Baláž

Rodinné vinařství z Dolních Dunajovic. Produkce špičkových, originálních a typických vín s jedinečným charakterem.

Sudové pivo

Při vaření piva se v pivovaru používají nejlepší možné suroviny. V Libertas věří, že jednoduché věci dělané z kvalitních surovin a správně, přinášejí nejlepší výsledky.

Pivovar Libertas
 • American Pale Ale 11° alk. 4,7%
  Svrchně kvašené pivo zlatavé barvy, s nižším sladovým tělem a příjemnou hořkostí v chuti. Intenzivní chmelové aroma pocházející z amerických chmelů použitých při chmelení na varně a studeném chmelení v tanku během dozrávání. Vyvážená sladová chuť s tóny karamelu, doplněná citrusovou chmelovou hořkostí, nabízí nevšední pivní zážitek. Na zdraví!
Sudové pivo

Vaření piva je navždy zapsáno do historie města Pardubic. Vilém z Pernštejna věděl, že pivo má budoucnost. Stejně tak to věděli zakladatelé Akciového pivovaru Pardubice v roce 1871.

Pardubický pivovar
 • Arnoštova Hořká 10° alk. 4,3%
  Podle dobré desítky se pozná dobrý sládek, to se říká mezi pivovarskými a my se podle toho řídíme. Bohatě chmelená poctivá desítka, vařená na vyšší stupňovitost tak, aby byla krásně plná. Vyniká výraznou hořkostí.
Z naší vinotéky
Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy poprvé začali vysazovat první vlastní vinice. Nyní hospodaří na 8,6 ha vinic v domovině ve vícero katastrech.

Z naší vinotéky
Vinařství Šoman

Vinařství Šoman je rodinná firma, která byla založena 9. 9. 1999. V současné době obděláváme 10 ha vlastních vinic v integrované produkci.

Z naší vinotéky
Vinařství Entreé

Malé rodinné butikové vinařství za kterým stojí manželé Tréškovi, Pavla a Zdeněk, se synem Jakubem, které bylo založeno v roce 2017 s cílem vyrábět výjimečná vína z Mikulovska, kdy základní motto je: „Není nutné spěchat neboli i víno potřebuje svůj čas“. Vinařství Entrée leží přímo pod úpatím Svatého kopečku a vína vznikají ve starém sklepě z dob Ditrichštejnů.

iNFO

Přijímame platební karty visa a master card. Venkovní zahrádka květen - září. Kapacita restaurace je 100 míst. Klimatizované vnitřní prostory.